Blog

Araç Kiralama Şartları Nelerdir?

Günümüz şartlarında otomobil sahibi olmanın zorluklarını da düşünürsek şehir içi ve şehirler arası planlarda kiralama yapmak oldukça mantıklı bir karardır. Ancak bu planları yapmadan önce mutlaka araç kiralama şartlarına bir göz atmak gerekir.


Araç kiralamak sanıldığı gibi kuralsız kaidesiz şekilde yapılabilecek bir işlem değildir. Hem kendi sağlığınız hem de trafikteki diğer sürücülerin güvenliğini sağlayacak, kiralama şirketini ve yine kiralayanı koruyacak bazı şartları vardır.  Bunlar;

Öncelikle ilk kural yaş sınırıdır. Araba kiralayabilmek için minimum 21 yaşında olmak gerekir. Bu yaş sınırı da ekonomik sınıf olarak tabir edilen araçlar için geçerlidir. Eğer lüks segment araç kiralamak istiyorsanız burada sınır 25’e yükselmektedir.

İkinci koşul ise kaç yıldır ehliyete sahip bir şekilde araç kullanıyor olduğunuzdur. Eğer ekonomik sınıf araç kiralayacaksanız 2 yıl, üst segment lüks araç kiralayacaksanız da en az 5 yıldır ehliyetinizin olması gerekir.

Aracı kiralarken eğer iki kişi kullanılacaksa mutlaka kiralama şirketine bildirilmesi gerekir. Bunun dışında bazı araçlarda günlük km sınırı uygulaması olabilir. Buna dikkat ederek aşım yapmamak önemlidir.

Araç kiralamada en önemli noktalardan biri de bunlara kiralama yapılacak ren a car firmasının detaylı olarak araştırılması gerekir. Güvenilir olmayan bir firma ile çalıştığınızda sorunlar yaşayabilir ve muhatap bulmakta zorlanabilirsiniz. Eskişehir rent a car firması Şahan Oto Kiralama, tüm araçlarında sigortalı, belgeli bir şekilde yasal şartlara dayanarak güvenli kiralama yapmaktadır.

Web Tasarım | Eskişehir Web Tasarım